החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

זה לא משנה אם אתם משקיעים מקצועיים בשוק ההון או משקיעים כתחביב, עליכם לדעת כי תוכלו לקבל החזרי מס למשקיעים בשוק ההון. שוק ההון הוא תחום הפכפך, לעיתים יש רווחים, לעיתים יש הפסדים אך בשורה תחתונה עליכם לעשות הכול על מנת להפסיד כמה שפחות ולהרוויח כמה שיותר.

במאמר נסביר על שוק ההון, על החזר מס מהפסדים בשוק ההון ועל החזר מס מביטוחים. המידע במאמר הוא חשוב והוא יוכל לחסוך לכם הרבה כסף, אל תפספסו את המידע הבא:

תשלום מיסים משוק ההון

שוק ההון הוא אחד מאפיקי ההשקעה הפופולאריים ביותר בישראל, בשוק ההון ניתן לסחור בין מניות וניירות ערך וליהנות מרווחים. בכל עולם ההשקעות, ישנם רווחים אך יש גם הפסדים. בשוק ההון, ישנו שיעור מס קבוע שיש לשלם והוא 25% מכל הרווח נקי, כלומר מכל הכנסה משוק ההון.  תשלום המס בגין רווחי הון נעשה בכל חודש, הוא נעשה על ידי הבנק המנהל את חשבון ההשקעות.

גם אם המניה או נייר הערך שלכם בירידה, אין זה אומר שהפסדתם. הפסד ייקבע רק בעת מכירה וגובה ההפסד יהיה ההפרש בינו לבין סכום הקנייה המקורי. באותו אופן רווח יקבע רק בעת מכירה וקבלת תשלום. זוהי עובדה חשובה שמשפיעה על אופן השקעתם של משקיעים רבים.

החזרי מס משוק ההון

אחת מהרפורמות החדשות במדינה, מעניקה אפשרות לקזז את סכומי הרווח עם סכומי ההפסד עבור אותה שנת מס ולקבל החזר מס מהפסדים בשוק ההון. הכוונה היא שאם יש לך רווח על מניה מסוימת והפסד על מניה אחרת, תוכלו לקזז בין הסכומים ולשלם את המס על הרווח באופן יחסי. בשורה תחתונה – אתם תשלמו פחות מס על הרווחים של ההשקעות ותוכלו להרוויח יותר כסף! בדרך זו עובדים החזרי מס השקעות וביטוחים בישראל.

לכן, אם שילמתם על הפסדים תוכלו להגיש בקשת החזרי מס למשקיעים בשוק ההון.

אופן הגשת הבקשה להחזרי מס למשקיעים בשוק ההון

את הבקשה להחזר מס יש להגיש ישירות לרשות המיסים. אל הבקשה הסטנדרטית עליכם לצרף דוח סיכום שנתי מחברת הבורסה בה אתם סוחרים על מנת לקבל החזר מס על רווחים בבורסה. ייתכן כי תצטרכו לציין בפני חברת הבורסה כי הדוח הוא עבור החזרי מס על מנת לקבל את הדוח המדויק.

משקיע אחד שמנהל מספר חשבונות השקעה שונים – אופן הבקשה להחזר מס

ישנם מצבים שמשקיע אחד ינהל מספר חשבונות שונים במספר חברות שונות לניהול שוק ההון. במצב זה חברת ההשקעות לא תאפשר קיזוז הפסדים מול רווחים בחשבונות שונים. על מנת להרוויח את ההטבה, על המשקיע להגיש בקשה להחזר מס בסוף שנת המס לרשות המיסים ולצרף דוח שנתי המסכם את כל הרווחים ואת כל ההפסדים שהיו לו בשנת המס מכל המקורות שבהם הוא מנהל את החשבון.

החזרי מס למשקיעים בשוק ההון
החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

הגשת בקשה להחזר מס – פנייה לחברה מקצועית

באופן עקרוני, ניתן להגיש בקשת החזרי מס למשקיעים בשוק ההון באופן עצמאי אך פעולה זו אינה מומלצת! תחום המיסוי בשוק ההון מצריך הבנה מעמיקה, הוא מורכב ולרוב האנשים די מסובך. משקיע מתחיל יצליח לסחור בשוק ההון אך כנראה יסתבך בתחום הבירוקרטיה אם אין לו ידע מקדים. חברה מקצועית בתחום תוכל ללוות אתכם בתהליך, היא תגרום להגשת הבקשה להפוך לפשוטה, מהירה ויעילה. הכסף המגיע לכם יוחזר אליכם ישירות וללא טעויות מיותרות.

קבלת החזרי מס גם בתחום ההשקעות הביטוחים

החזרי מס משוק ההון ניתנים בעקבות קריטריונים שונים. לא מספיק להיות רק משקיעים חכמים, עליכם להיות גם צורכים חכמים ולכם עליכם להבין מהם הזכויות שלכם ואיך תוכלו לקבל כספים חזרה, כספים שמגיעים לכם! כעת נציג דרך אחת לקבל חזרה כספים בחזרה עבור ביטוח חודשי:

החזרי מס בעקבות הפקדות לפוליסת חיים

כל האנשים שלקחו משכנתא לרכישת הדירה, מחויבים לשלם סכום חודשי עבור פוליסת חיים למשכנתא, פוליסה שתבטיח לבנק החזרת הכספים במקרה של אירוע ביטוחי. מדינת ישראל מאפשרת החזר של 25% מסכום ההפקדות השנתי. על מנת לקבל בחזרה את הכספים עליכם להגיש בקשה להחזר ברשות המיסים ולצרף אישורים על גובה ההפקדה השנתית שלכם מחברת הביטוח המבטחת אתכם.

כל משקיע חייב לדעת על החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

לאורך המאמר הצגנו את הסיבות השונות לקבלת החזרי מס. המשותף לכולם הוא העובדה שתוכלו לקבל כסף בחזרה! אנשים רבים שמתעסקים בתחום ההשקעות והביטוחים בכלל לא מודעים לעובדה כי הם יכולים להגיש בקשה להחזר מס ולקבל כסף בחזרה. לרוב, הכספים שתקבלו חזרה הם כספים עודפים שאתם שילמתם ולכן הם מגיעים לכם. ככל שתדעו יותר, תוכלו להשקיע בצורה נבונה ולהרוויח יותר כסף. הגישו בקשה להחזר מס בהקדם והצטרפו לקבוצת המשקיעים החכמים.

האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית?

לא. לא ניתן לגרור הפסדים משנה לשנה ותוכלו לקבל החזרי מס עד סוף שנת המס הנוכחית בה אתם סוחרים. ברוב המקרים ניתן לקבל החזרי מס עד שש שנים אחורה אך לא במקרה של החזרי מס למשקיעים בשוק ההון.

באילו מצבים עליי לשלם מיסים בשוק ההון?

בעת מכירת מניות או ניירות ערך תצטרכו לשלם מיסים בגובה 25% מהרווח. מדינת ישראל אינה גובה תשלום מס על ההפסדים ואף מאפשרת לכם לקזז את תשלום המס עם ההפסדים על מנת לשלם מס מופחת ולכן תוכלו לקבל החזרי מס למשקיעים בשוק ההון.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה:

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn