החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

 

האם מי שמרוויח יותר, זכאי להטבות מס? החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה מתקבלים כאשר ישנן זכויות במס שלא נוצלו וכעת מתברר ששולם מס גבוה מעבר למה שהיה צורך. למי מגיעים ההחזרים וכיצד מקבלים אותם? הכל כאן:

בישראל, ההבנה במיסים ובזכויות המס מגיעה לא פעם דרך ניסוי וטעיה – מה שאומר שאי שם לאורך הדרך, נותרו כל מיני זכויות, הטבות והקלות שלא נוצלו ושהיו אמורות בפועל ליצור הנחה בתשלומי המיסים. ובכן, אם הגעתם עד הלום כדי להבין איך מתקבלים החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה – מיד נלמד אתכם כיצד תקבלו עד אלפי שקלים בחזרה. במכה!

איך קורה שאתם משלמים למדינה יותר ממה שהייתם צריכים?

ברוב הפעמים הסיבה לכך היא כי שילמתם מס הכנסה עודף. איך זה קרה? נערך צפי לא מדויק של ההכנסה השנתית שלכם.

במילים אחרות – רשות המיסים צופה את ההכנסה השנתית שלכם על בסיס זו שכבר נגמרה. לדוגמה – אם הרווחתם השנה 400,000 שקלים, הרי שרשות המיסים מסיקה שכך תרוויחו גם בשנה הבאה. כעת, היא תמקם אתכם במדרגת המס המתאימה, הקובעת את אחוז המיסים לתשלום, אוספת את כל ההטבות וההקלות שמגיעות לכם ממגוון מצבים מזכים שונים ופורסת את המס השנתי לתשלום דרך תלוש השכר לאורך השנה.

אז איפה מסתתרים החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה?

במגוון עצום של נסיבות ושינויים אפשריים שהתרחשו לכם באופן אישי לאורך השנה: החלפת מקום העבודה, שינויים בשכר, חופשת לידה, מילואים, פיטורים, ריבוי עבודות במקביל, יציאה לאבטלה, עבודה לא רציפה ועוד. מקרים כאלה ועוד רבים אחרים לא מדווחים אוטומטית למס הכנסה לשכירים, אלא רק כשתמלאו בתחילת השנה הבאה את טופס 106 במקום העבודה.

כעת, מה שנוצר הוא למעשה מכלול של זכויות שמגיעים לכם מהן החזרי מס לשכירים.

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה במגוון מצבים

אתם מהנדסים ונשלחתם להקים צוות חדש מעבר לים? מגיעים לכם החזרי מס לעובדים בחו"ל. אתם מנהלים את מערך הדיגיטל של חברת פרסום גדולה מהספה בבית? מגיע לכם לקבל החזרי מס לעובדים מהבית. אתם משמשים כרופאים מומחים? תקבלו החזר מס לרופאים.

כל אלו ועוד מגוון סוגי עובדים, נמצאים ברף גבוה יחסית של שכרם החודשי ומשלמים מיסוי משמעותי מאוד, אך אין הדבר אומר שלא יכולים להיות שלל מצבים שמזכים בהפחתה משמעותית. למעשה, בדיקה קצרה של זכויות המיסוי שלכם תלמד על הפחתה פוטנציאלית של כמה אלפי שקלים לפחות בכל שנה, כאשר במקרים רבים מדובר גם על עשרות אלפי שקלים.

בנוסף תשמחו לדעת שרשות המיסים מאפשרת "כפל מבצעים" כך שאפשר ליהנות מכמה זכויות שונות באופן מצטבר, שיכולות לספק הנחה בכל סכום וללא הגבלה.

כך למשל, אם אתם ממנכ"לים בחברה מסוימת, אך במקביל אתם גם הורים לשלושה ילדים (דבר שמזכה אתכם בנקודות מס), מכרתם את דירתכם הקטנה וסוף סוף שיפרתם דיור (פטור ממס שבח) וגם תרמתם השנה לעמותה כלשהי – תקבלו את הטבות המס הקיימות מכל אחד מהמצבים הללו ללא תנאי. אם ההטבות לא נוצלו או הובאו לידיעת רשות המיסים, עליכם לדרוש החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה.

החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה
החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה

מדרגות המס בישראל מעודכן ל-2022:

מדרגה ראשונה- מי שההכנסה השנתית שלו היא עד 77,440 ש"ח- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 10%.

מדרגה שניה- מי שההכנסה השנתית שלו היא 77,441- 110,880 ש"ח- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 14%.

מדרגה שלישית- מי שההכנסה השנתית שלו היא 110,881- 178,080 ש"ח- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 20%.

מדרגה רביעית- מי שההכנסה השנתית שלו היא 178,081- 247,440 ש"ח- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 31%.

מדרגה חמישית- מי שההכנסה השנתית שלו היא 247,441- 514,920 ש"ח- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 35%.

מדרגה שישית- מי שההכנסה השנתית שלו היא 514,921- 663,240 ש"ח- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 47%.

מדרגה שביעית – מי שההכנסה השנתית שלו היא 663,240 ש"ח ומעלה- שיעור המס שיצטרך לשלם הוא 50%.

שכירים עם משכורת גבוהה? חושבים שמגיע לכם החזר מס? הנה מה שתצטרכו לעשות:

יש להגיש בקשת החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה באמצעות טופס 135 (בקשת החזר מס) ולצרף אליה את המסמכים הבאים:

  • טופס 106 מהמעסיק בעבור כל שנה שבגינה מבקשים החזר. אם עבדתם במספר עבודות באותה שנת מס עבורה אתם מגישים את הבקשה להחזרי המס, תצטרכו להגיש טופס זה מכל אחד מהמעסיקים שלכם.
  • תיעוד שתומך בבקשתכם להחזר. לדוגמא, אם נולד לכם תינוק חדש במהלך השנה, תצטרכו לצרף העתק ת"ז עם רישום התינוק החדש. אם פוטרתם, צרפו טופס 161. אם ביצעתם מילואים, צרפו את אישור המילואים ועוד.

עד מתי ניתן להגיש בקשת החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה?

המדינה מאפשרת החזרי מס לשכירים ועצמאיים עד 6 שנים אחורנית, כך שתוכלו לקבל בחזרה את כל התשלומים ביתר ששילמתם משנת 2016 והלאה.

איך חברה מקצועית להחזרי מס תעזור?

חברת החזרי מס מקצועית שמכירה לעומק את התנאים, החוקים וההליכים הבירוקרטיים, תוכל לבדוק את החזרי המס הצפויים לכם מעוד מגוון נסיבות מזכות ובכך למקסם את הכספים שתקבלו. לקבלת שירות מקצועי מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה:

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn