החזר מס לעובדי הייטק

אם התחלתם לקרוא את הכתוב כאן, כנראה שעבדתם או שאתם עובדים בהייטק ואתם ממש תשמחו ממה שאנחנו הולכים לספר לכם: מגיע לכם החזר מס לעובדי הייטק! ואנחנו הולכים להסביר לכם בדיוק איך לקבל אותו, כי מדובר בהמון כסף שמגיע לכם!

שכירים רבים עובדים בענף ההייטק הישראלי והוא ללא ספק הסקטור שנתפס כיוקרתי ביותר, חדשני, משוכלל ודינאמי. משק ההייטק מהווה את אחד המשקים הכי חשובים בצמיחה הכלכלית של ישראל ולעובדיו יש זכויות רבות, ביניהן גם החזרי מס לשכיר עם משכורת גבוהה, החזרי מס לעובדים בחו"ל, החזרי מס לעובדים מהבית ועוד.

אז בכמה כסף מדובר במקרה שלכם וכיצד לקבל אותו? מיד תבינו.

החזר מס לעובדי הייטק – מה משפיע על ההחזרים?

לעובדי הייטק יש מאפיינים ייחודיים אשר משפיעים על חישוב המס וגורמים לזכאות לקבלת החזר מס לעובדי הייטק בשיעור גבוה מהממוצע.

אחת הסיבות לכך היא העובדה שבשוק ההייטק רמת ההכנסה גבוהה מהממוצע. עוד סיבה לתשלום מס ביתר, היא העובדה שמדובר בשוק עם שינויים תדירים; עובדי הייטק מתניידים במקום העבודה שלהם פעמים רבות, מחליפים מקומות עבודה ובאופן כללי זה מגזר שמאופיין בשינויים, דבר אשר משפיע על המס השנתי.

גם תוכניות תגמול עובדים, אופציות ומניות – מזכות בהחזר מס

חברות הייטק משקיעות בהשמת עובדים ומחפשות עובדים מוכשרים. כדי למשוך עובדים כאלו, חברות הייטק מציעות מגוון תגמולים והטבות בדמות אופציות ומניות. מדובר בנכסים נזילים שניתן להמיר לכסף.

בעת מימוש אופציות או מניות מנוכה מס מירבי והתחשיב הסופי מתבצע בסוף שנה, כך שגם עבור תגמולים אלו, יש החזר מס לעובדי הייטק.

לדוגמא, עובד בוחר לממש את המניות שהוא מחזיק בהן ומקבל כספים בתלוש השכר שלו. כספים אלו הם רווחי הון וינוכה מס בסך של 25%-28%. יחד עם זאת, רווחי הון ניתנים לקיזוז כנגד הפסדי הון מניירות ערך, נדל"ן והשקעות נוספות ולכן יכולים להביא למצב של החזרי מס לא קטנים בכלל.

סיבות ייחודיות לקבלת החזר מס לעובדי הייטק

לעובדי הייטק יש מאפיינים נוספים שבגינם יתקבלו זכאות החזרי מס – הוצאות על לימודים (בין אם נלמדו באופן פרטי ובין אם נלמדו דרך מקום העבודה), שינויי סטטוס משפחתי, שינוי מקום מגורים, סיום לימודים ועוד.

גם טיסות לחו"ל הן סיבה נפוצה בגינה קיים החזר. לטובת החזר מס בגין שהייה בחו"ל, יילקחו בחשבון כל ההוצאות שהעובד הוציא מכיסו בזמן השהייה בחו"ל.

שינוי בהחזרי המס לעובדי הייטק בעקבות הקורונה

מגפת הקורונה גרמה לשינויים גדולים במבנה חברות הייטק רבות ונוצרה מערכת עבודה היברידית, חלק מהשבוע עובדים במשרדי החברה ובשאר השבוע עובדים מהבית. חברות רבות אפילו סגרו את המשרדים ועברו לעבודה מלאה מהבית בזמן הקורונה וגם בתקופה שאחרי.

בעקבות כך, העובדים נדרשו להתאים את סביבת העבודה שלהם , בין על ידי משרד ביתי ובין על ידי שכירת חללי עבודה, כמו כן עובדים נאלצו לרכוש ציוד מחשוב מתאים. על הוצאות אלו ניתן לקבל החזר מס לעובדי הייטק. אם גם אתם עובדים היום מהבית, או שעבדתם במהלך המגפה, ככל הנראה שאתם זכאים להחזר מס!

החזרי מס לעובדי הייטק

החזר מס – קופת חיסכון קטנה

את כספי החזר המס ניתן לדרוש עד 6 שנים משנת המס הנוכחית, כלומר 6 שנים אחורה.

עוד דבר שחשוב שתדעו הוא שהכספים ישולמו לכם בתוספת ריבית והצמדה! עובדי הייטק זכאים להחזר מס! אנחנו מדברים על תכנית חיסכון הכי טובה שקיימת, כי אם לא קיבלתם החזר מס ב-6 שנים האחרונות, אתם יכולים לקבל את הכספים בתוספת הצמדה וריבית בשיעור של 4% שזו ריבית נאה לכל הדעות.

אופציות מגוונות שניתן לכלול שמעוניינים בהחזר מס

לאור המאפיינים המיוחדים של עובדי הייטק, כפי שפירטנו, קיימות סוגיות ייחודיות שדורשות טיפול מס נכון לצורך החזרים משמעותיים (לימודים, הוצאות, הוצאות בשהייה בחול, שינוי סטטוס משפחתי, לימודים ועוד).

כשאתם מכינים בקשה לקבלת החזר מס לעובדי הייטק, יתכן ויהיו עוד אופציות שעומדות לטובתכם שבגינם ניתן לבקש החזר. חשוב למנות את כולן.

לצורך הגשת בקשה מקיפה ומקצועית, תוכלו להיעזר בשירות של חברות מתמחות בתחום שיספקו לכם דרך קלה ומהירה לקבלת הכספים.

החזר מס לעובדי הייטק: מגיע לכם החזר נפוץ ומשתלם

אם אתם עובדים או עבדתם בהייטק, אתם נמצאים בסקטור רווחי שזכאי לקבל החזרי מס בשיעור גבוה יחסית. אל תוותרו על ההזדמנות להכניס כמה אלפי שקלים ישירות לחשבון הבנק שלכם.

כיצד ניתן לקבל את הטבות המס הנובעות משינוי סטטוס משפחתי?

ניתן לקבל החזר מס עד 6 שנים אחורה כך שאם היה שינוי משפחתי בשנים האחרונות אתם זכאים להחזר מס

כיצד מקבלים את הכספים?

כדי לקבל החזר מס לעובדי הייטק עליכם להגיש בקשה החזר מס על כל דבר שניתן לבקש עליו החזר באמצעות טופס 135 של מס הכנסה ולצרף אליו אישורים מתאימים שמצדיקים את הזכאות או ההטבה שבגינה קיים החזר, טופס 106 ממקום העבודה וצילום המחאה או אישור בנקאי על ניהול החשבון, אליו ייכנסו הכספים בסיום ההליך.

עד איזה מועד ניתן להגיש בקשה?

המדינה מאפשרת את מתן החזרי המס עד שש שנים באופן רטרואקטיבי, כך שתקופה זו עשויה לכלול בתוכה מגוון רחב של נסיבות מזכות והמשמעות היא סכום מכובד שחוזר אליכם בחזרה. לבדיקת זכאותכם להחזר ושליחת הבקשה באופן מקצועי, מלאו את פרטיכם ונדאג לחזור אליכם עם כל הפרטים.

כיצד לברר זכאות להחזר מס?

כדי לברר זכאות להחזרי מס ראשית צריך לבדוק במחשבון מס (נמצא באתר מס הכנסה) או ע״י פקיד השומה בכדי לקבל את המידע תצטרעו לתת המון המון נתונים ולפעמים פנייה ישירה לפקיד שומה או למס הכנסה תגרו לכם להתייאש מהתהליך. אפשרות נוספת היא ליצור איתנו קשר כדי שאנו נברר לכם את נתון הזה – אפשרות זו כרוכה בתשלום אך יש הבד גדול בין בעל מקצוע המשיג לך אלפי שקלים לבין טעויות שיכול ותעשה במהלך הבקשה לבד.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה:

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn