החזר מס לשכירים

 

במשך השנים הצטברו במס הכנסה כ750 מיליון עודפי מס. כל שכיר חייב לדעת שיתכן מאוד שמגיע לו החזר מס ממס הכנסה. החזר מס לשכירים הוא דבר שכדאי מאוד לכל שכיר לבצע שכן, לא פעם מדובר על סכומי כסף משמעותיים מאוד.

על פי הנתונים השונים, כמעט כל שכיר כיום זכאי להחזר מס שנתי של עד 7000 ₪ ולעיתים אף יותר ועל כן, אם אתם מעוניינים לעשות החזר מס, חשוב מאוד שתדעו כיצד לעשות את זה בצורה הטובה ביותר שכן, מדובר על הליך ביוקרטי מורכב. אם אתם שכירים, ואתם תוהים איך עושים החזר מס? המאמר הזה הוא בדיוק עבורכם.

מה זה החזר מס לשכירים?

החזר מס לשכירים הוא החזר כספי שמגיע לעובדים אשר בתלוש השכר שלהם נעשה ניכוי מוטעה של מס הכנסה. כלומר, אותם שכירים שילמו יותר מס ממה שהיו אמורים לשלם. החזרי מס ממס הכנסה רלוונטיים כיום כמעט לכל שכיר שכן, הטעויות שמתבצעות בחישובי המס הן רבות. החזר מס לשכירים הוא החזר הרלוונטי עבור כל שכיר שהתבצעו טעויות חישוב המס אצלו.

מכיוון שמרבית השכירים אינם מודעים לכך שהתבצעו טעויות בחישוב מס הכנסה בתלוש השכר שלהם, לא מעט מהם אפילו לא חושבים על לנסות להגיש בקשה להחזר מס. לכן, אם אתם שכירים אשר משלמים מס הכנסה מדי חודש בחודשו, זה הזמן שלכם לברר את כל מה שחשוב אודות החזר מס לשכירים ולבצע את כל מה שדרוש בכדי להגיש את הבקשה המדוברת ולקבל את הסכום הכספי המגיע לכם כתוצאה מהטעויות שהתבצעו בחישוב במס בתלוש השכר שלכם.

אם אתם חוששים לפנות למס הכנסה לצורך החזר מס שכן, אתם חוששים שהתבצעו טעויות כלשהן במס לטובתכם וכעת תדרשו להחזיר אותם, חשוב מאוד שתדעו שמרבית טעויות המס נעשות לרעת העובד ולא לטובתו.

החזר מס לשכירים
החזר מס לשכירים

כיצד מתרחשות טעויות שגורמות לניכוי מס הכנסה מיותר?

מדובר על טעויות שמתרחשות לא מעט. כאשר מחלקת השכר בכל מקום עבודה מחשבים את השכר של העובד, הם לא תמיד לוקחים בחשבון בחישוב השכר נתונים רבים שעל פי החוק מחייבים אוטומטית הקלה במס.

כך לדוגמא: אם מישהו מבני הזוג מובטל בחלק משנת המס, אם העובד החליף מקום עבודה או אם בן או בת הזוג החליפו מקום עבודה במהלך שנת המס, אם נולד לעובד ילד חדש, הוא קיבל תואר אקדמאי או עבר להתגורר באזור פיתוח וכן, אם התחוללו שינויים בחייו כגון: הפך לחד הורי או משלם מזונות, עובד במקום עבודה נוסף ועוד, סביר מאוד להניח שהוא זכאי להקלות מס ולא פעם, כאשר השינויים הללו מתחוללים באמצע שנת מס, החישוב של הקלות המס לא יוצא לפועל וכך יוצא שהעובד משלם הרבה יותר מס ממה שהוא צריך לשלם.

בסוף שנת מס, בהחלט ניתן לבדוק האם העובד שילם יותר מס מכפי שהוא היה אמור לשלם ובהתאם לכך, העובד יכול לקבל את הסכום הכספי אותו הוא שילם.

כיצד תדעו שמגיע לכם החזר מס?

כאשר מדובר על החזר מס הכנסה, בין אם מדובר על החזר מס לעצמאיים ובין אם מדובר על החזר מס לשכירים, חשוב מאוד שלא לוותר על הגשת בקשה מסודרת לצורך החזר מס. ניתן להגיש בקשה עד שש שנים אחורה ועל כן, כדאי מאוד לאסוף את כל המסמכים המעידים על כך שהיו מגיעות לכם הטבות מס ולא קיבלתם אותם.

כלומר: המשכתם לשלם בתלוש השכר שלכם תשלומי מס גבוהים מכפי שהייתם צריכים לשלם. חשוב לדעת שמדובר על הליך בירוקרטי מורכב וארוך, אך יחד עם זאת, בהחלט לא כדאי לוותר על ההליך המדובר של הגשת בקשה החזר מס לשכירים שכן, מרבית השכירים כיום זכאים להחזר מס ולא מעט מהם זכאים להחזר כספי גבוה מאוד.

מדובר על כסף ששייך לכם ובהחלט לא כדאי לוותר עליו.

אם אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס, ניתן כיום להגיש בקשה של החזר מס מקוון באינטרנט או להגיש את הבקשה דרך רשות המיסים. אם אין לכם את הזמן, את הידע או את היכולת להגיש את הבקשה המדוברת באופן עצמאי, זה הזמן שלכם לפנות לגוף כלשהו אשר עוסק בהגשת בקשות להחזר מס עבור כל שכיר או עצמאי המעוניינים בכך. מדובר על גופים בעלי ידע רחב היקף, ניסיון ויכולת לסייע לכל שכיר או עצמאי לקבל את ההחזר שמגיע להם.

שאלות ותשובות על החזר מס לשכירים

האם כדאי לנסות להגיש בקשה עבור החזר מס לשכירים באופן עצמאי?

אם יש לכם את הזמן ואם הבנתם כיצד להגיש את הבקשה, בהחלט תוכלו לנסות להגיש את הבקשה באופן עצמאי, גם באינטרנט. יחד עם זאת, אם אין לכם את הזמן לבירוקרטיה המדוברת וכן, אם לא הצלחתם להבין איך בדיוק מגישים את הבקשה, זה הזמן שלכם לפנות לחברה מקצועית העוסקת בתחום זה.

האם מס הכנסה יכול לחייב אותי על טעויות מס לטובתם?

לא מעט שכירים אכן חוששים להגיש בקשה להחזר מס שכן, הם בטוחים שמס הכנסה יגלה כי הם לא שילמו מס הכנסה כנדרש מהם ויחייבו אותם על תשלום המס שלא שולם. אולם, ישנם מקרים בודדים שבהם מתגלה שהאדם חייב כסף למס הכנסה. מרבית הטעויות של מס הכנסה מתבצעות לרעת העובד ועל כן, במרבית המקרים העובד זכאי להחזר מס ממס הכנסה ולא להפך.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn