החזר מס משכנתא

כיום, אנשים רבים משלמים על הבית שלהם באמצעות משכנתא. הידעתם כי אתם זכאים לקבל החזר מס משכנתא בעקבות רכישת פוליסת ביטוח חיים למשכנתא?

במאמר זה נציג ונסביר את חובת רכישת פוליסת ביטוח חיים למשכנתא ונסביר כיצד היא תעזור לכם לקבל כספים בחזרה. זכרו, ככל שתדעו יותר, כך תממשו באופן מלא יותר את הזכויות שמגיעות לכם.

על משכנתא וחשיבותה בקצרה

השאיפה של רוב האנשים בחייהם הבוגרים היא שתהיה להם דירה משלהם. זה החלום – לקנות בית! מחירי הבתים במדינת ישראל גבוהים מאוד וממשיכים לעלות במשך השנים. על מנת לאפשר לתושבים לרכוש דירה, בנקים מציעים ללקוחותיהם משכנתא. משכנתא היא הלוואה לרכישת בית, הלוואה לתקופה ארוכה ובריבית משתלמת (יחסית לריביות של הלוואה קצרות טווח).

תהליך לקיחת משכנתא הוא תהליך ארוך המצריך אישורים רבים מצידו של הבנק. כאשר תגישו בקשה לקבלת משכנתא הבנק יחייב אתכם בביטוח חיים למשכנתא.

לקיחת משכנתא מחייבת רכישת פוליסת ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא מבטיח שאם יקרה משהו לאחד הלווים, כמו אירוע ביטוחי עתידי – מחלה או תאונה, הבנק יוכל להמשיך ולגבות את המשכנתא – בד בבד זכאותכם להחזר מס משכנתא תתאפשר.

מאחר ומדובר על סכומים גבוהים מאוד, הבנק רוצה לבטח את עצמו ואת הכספים שהוא נותן, הוא רוצה לוודא שגם אם יקרה משהו לאחד הלווים, הכסף שהוא לווה יוחזר לו.

מדוע ניתן לקבל החזר מס בגין ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא הוא אחד הסוגים של ביטוחי חיים. ביטוחי חיים מבטחים את האדם במקרים של מוות, אובדן כושר עבודה ונכות.

מאחר וזהו ביטוח חשוב, מדינת ישראל רוצה לעודד כמה שיותר אנשים לבטח את עצמם ולכן מאפשרת החזרי מס נדל"ן בגין ביטוח חיים. החזר המס הוא בגובה של 25% מתוך סכום ההפקדות לביטוח בשנת המס.

החזר מס משכנתא – שווה לכם הרבה כסף!

לדוגמה, אם תרכשו פוליסת ביטוח חיים בעלות של 400 ש"ח בחודש, תזכו להחזר של 100 ש"ח בחודש. רבים חושבים כי זהו סכום נמוך יחסית שלא שווה עבורו להתעסק בבקשה להחזר מס. זהו אינו המצב! זכרו, תקופת המשכנתא היא ארוכה ולכן הכספים מצטברים ונהפכים לסכום גדול ומשמעותי. על פי נתונים אלו, אם המשכנתא שלקחתם היא ל-20 שנים, בסך הכול בכל התקופה תהיו זכאים להחזר של 24,000 ש"ח.

זהו סכום לא מבוטל שאתם זכאים לו, כמובן שכדי לקבל את הכספים שמגיעים לכם תצטרכו להגיש בקשת החזר מס משכנתא.

החזר מס משכנתא
החזר מס משכנתא

הגשת בקשה להחזרי מס

החזרי מס לא מתקבלים אוטומטית ולכן עליכם להגיש את הבקשה באופן יזום.

על מנת להגיש את הבקשה עליכם לפנות לפקיד השומה הקרוב לביתכם או באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים. עליכם למלא את הבקשה להחזר מס ואליה לצרף טפסים כמו תלושי שכר ואישור על הפקדות שבוצעו במהלך שנת המס מחברת הביטוח המבטחת אתכם.

ניתן להגיש בקשה להחזר מס גם בגין ביטוח חיים שאינו למשכנתא. אם אתם שכירים ומקום העבודה מפריש לכם בכל חודש הפקדות עבור ביטוחי חיים או לקופת גמל, תוכלו לבצע את אותו התהליך עבור החזר זה. במקרה הזה עליכם להמציא טופס 106 מהמעסיק המפרט את כל התשלומים שהוא שילם עבורכם.

החזר מס לעצמאיים בגין עבודה מהבית

מלבד החזר מס משכנתא תוכלו לקבל החזר מס בגין עבודה מהבית אם אתם עצמאיים. עצמאיים שעובדים מהבית יכולים להכריז בפני הרשויות על הוצאות המשכנתא החודשיות בהתאם לשטח מהבית בו מתקיים העבודה. כלומר, אם יש לכם משרד בחדר בבית שבו אתם משתמשים לעבודה שהוא רבע מגודל הדירה, מס הכנסה יכיר ברבע מגובה המשכנתא כהוצאה מוכרת במס.

החזר מס משכנתא – שאלות נפוצות

האם ניתן לקבל החזרי מס בגין תשלום משכנתא?

ניתן לקבל החזר מס בגין תשלום המשכנתא, לאור העובדה כי תשלום המשכנתא הוא נטל כלכלי לא קטן – החזר מס בעינו יכול להטיב מאוד עבורכם. ולכן נחוץ מאוד ללכת לבדוק את ההחזר מס משכנתא בגין התשלום שביצעתם.

מהיכן מגיעה האפשרות לקבל החזר מס עבור תשלומי משכנתא?

בכדי לקבל היום משכנתא צריך לקבל מהבנק אישור עקרוני לרכישת נכס. לפני לקיחת המשכנתא הבנק מחייב ביטוח מבנה וביטוח חיים – עליהם ניתן לקבל החזר במס הכנסה

איך מקבלים החזר מס בגין משכנתא?

החזר מס בגין משכנתא הוא לא החזר מס שולי אלא החזר מס שניתן לקבלו – על ידי פנייה לחברה מקצועית אשר עושה את העבודה בשבילכם.

למה מגיע החזר מס בהקשר משכנתא?

למה לא? האם זו הוצאה שמוציאים? האם משלמים על זה מס? האם זה יודע לנו בחיובים? שאלות רבות ניתן לשאול ולקבל עליהם תשובות וכך לקבל החזר מס שלילי

תנאים נוספים שמזכים בהחזר מס?

מלבד החזר מס משכנתא, קיימות הטבות נוספות מעולם הנדל"ן וביניהן החזר מס רכישה במכירת דירה שניה וגם פטור ממס שבח לבעלי דירת מגורים מזכה. במקרה האחרון, יש לבצע חישוב החזר מס שבח עוד בטרם המכירה כדי לגלם את הרווחים הצפויים ממנה.

אני כבר משלם ביטוח חיים למשכנתא 10 שנים, האם אני יכול לקבל החזר בדיעבד?

כן ולא. רשות המיסים מאפשרת הגשת בקשה להחזרי מס רטרואקטיבית עד שש שנים אחורנית. זאת אומרת, שאם אתם זכאים להחזרי מס תוכלו לקבל את הכספים על שש השנים האחרונות מתוך העשר.

האם כדאי לי להגיש בקשה להחזר מס באופן עצמאי?

הדבר אפשרי ניתן להוריד טופס החזר מס משכנתא אך פחות מומלץ לעשות לבד. עדיף להיעזר בחברה מקצועית שתלווה אתכם בתהליך ותהפוך אותו לפשוט, מהיר ועם מקסום יעיל של כל סכומי ההחזר המגיעים לכם.

מלאו עוד היום את הפרטים בהמשך העמוד ונדאג כי נציג מטעמינו יצור אתכם קשר לגבי כל המידע הרלוונטי לבקשת החזר מס משכנתא.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה:

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn