החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון

הגעתם לגיל 67? חסכתם בפיקדון או בתכנית חיסכון? מגיע לכם החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון! מהם הקריטריונים לקבלת החזרי מס? כמה כסף תוכלו לקבל? איך ניתן לקבל את ההחזר? ולעוד מידע שיחסוך לכם כסף, המשיכו לקרוא:

אנשים רבים חוסכים כסף לתקופת הפרישה במהלך רוב שנות חייהם וכאשר הם סוף סוף מגיעים לגיל שבו פרק העבודה בחייהם תם ונשלם, מועברת להם קצבה חודשית הישר מהחיסכון שצברו ועל בסיס היקף אותה הצבירה. קצבה זו מגיעה מפיקדון או תוכנית חיסכון בהם נאגרו הכספים.

החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון – תמריץ לחסוך!

בגיל המבוגר קיים קושי להמשיך לעבוד באותו האופן ובאותה המסוגלות כפי שבוצעו בעבר. חלק מהיוצאים לגמלאות גם מחליטים להפסיק לעבוד מיוזמתם, אך גם הם נדרשים להתמודדות כלכלית מאתגרת, הכוללת צרכים בריאותיים רבים, רצון לעזור לילדים ולנכדים וגם רצון לרווחה אישית ולאיכות חיים נוחה ומכובדת.

רצונות אלו מתנגשים לא פעם עם ההוצאות שאינן פוסקות, כמו חובת התשלום במס בשל הכנסה מיגיעה אישית ושאינה מיגיעה אישית. ולכן כדי להקל על הגמלאים בחיי הפרישות ולהימנע מהוצאות כבדות, קיימת להם האפשרות לקבל החזר מס על תוכנית חיסכון או על ריבית מפיקדון. בפועל מדובר גם בתמריץ להמשיך לחסוך עד לגיל הפרישה מבלי למשוך את הכספים לפני כן.

מי זכאי להטבה?

בראש ובראשונה, מי שזכאי לממש את ההטבה הם רק כאלו שחסכו במהלך השנים במכשירים פיננסים כמו פיקדון או תכנית חיסכון.

החוסכים הזכאים ו/או בני זוגם הם מי שנולדו לפני שנת 1949 ובשנת המס הרלוונטית הגיעו הם או בני זוגם לגיל 67, גיל פרישת החובה מעבודה. אפשרות נוספת היא ששני בני הזוג נולדו לפני שנת 1949 ובשנת המס הרלוונטית שניהם הגיעו לגיל פרישת החובה.

במידה והגעתי לגיל הפרישה, אך אני עדיין עובד, אני זכאי להטבה?

לא. תוכלו להשתמש בהטבה כאשר החלטתם באופן סופי כי פרשתם וכי אינכם עובדים יותר.

החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון
החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון

מהו גובה ההחזר?

החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון תלוי בסכום ההכנסה מהריבית שצברתם בפיקדון או החיסכון בשנת המס ותלוי במי מבני הזוג עבר את גיל הפרישה, האם אחד מבני הזוג או שניהם. להלן הפירוט:

כאשר רק אחד מבני הזוג הגיע לגיל פרישה:

* כל עוד ההכנסה מהריבית לא עלתה על סכום של 13,440 ש"ח, החוסכים יקבלו את מלוא סכום המס ששילמו על הריבית.
* אם ההכנסה מהריבית עלתה על סכום של 13,440 ש"ח, החוסכים יקבלו החזר חלקי על סכום המס ששילמו על הריבית.

איך תדעו כמה מס עליכם לשלם? ההחזר יהיה בגובה המס הנדרש לתשלום בסכום של 13,440 ש"ח. לא תהיו זכאים להחזר על המס ששילמתם מעבר.

כאשר שני בני הזוג הגיעו לגיל הפרישה:
* במידה וההכנסה מהריבית לא עלתה על סכום של 16,560 ש"ח, החוסכים יקבלו את מלוא סכום המס ששילמו על הריבית.
* במידה וההכנסה מהריבית עלתה על סכום של 16,560 ש"ח, החוסכים יקבלו החזר חלקי על סכום המס ששילמו על הריבית.

איך תדעו כמה מס עליכם לשלם? ההחזר יהיה בגובה המס הנדרש לתשלום בסכום של 16,560 ש"ח. לא תהיו זכאים להחזר על המס ששילמתם מעבר.

החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון – שווה לכם כסף!

פטור ממס על ריבית מפקדונות או החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון נחשבים למורכבים ולכן כאשר חברה מקצועית המתמחה בהחזרי מס פועלת עבורכם, אתם יכולים להיות בטוחים שבקשתכם תהיה מדויקת, מקיפה ושתפיק את מקסימום סכום ההחזר. הבקשה תוכל להתייחס לכל החזרי המס שייתכן ומגיעים לכם משש השנים האחרונות, כך שהיא תפיק לכם החזר משמעותי תוך תהליך בירוקרטי פשוט ומהיר מצידכם, החוסך זמן יקר וטעויות.

בנוסף, ההחזרים מתקבלים גם ממגוון רחב של נסיבות אחרות שייתכן ועומדות לזכותכם בגיל הפרישה כמו החזרי מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל, החזרי מס עבור ביטוח חיים ועוד.

האם ניתן "להרוויח" כסף על הטבה זו?

כן, בהחלט. החזר מס על ריבית מפיקדון או חיסכון מעניק לכם בחזרה את סכומי המס העודפים ששולמו בתוספת ריבית של 4%, מה שעשוי להעניק לכם אלפי שקלים בחזרה לחשבון הבנק.

אני עומד בקריטריונים, איך אני מקבל את ההחזר?

בדרך כלל ההחזר נעשה באופן אוטומטי. רשות המיסים עורכת את החישוב ומודיעה לבנק שמנכה את המס, מהו ההחזר שיש להחזיר לחוסך. הכסף אמור להיכנס ישירות לחשבון שממנו יורד המס.

אם אתם לא מעוניינים בהחזר אוטומטי או שמסיבה כלשהי אתם חושבים כי הכסף אינו חזר אליכם או שאתם זכאים להחזר גדול יותר, למשל גם בעקבות מצב מזכה כמו החזר מס מהפסדים בשוק ההון, תוכלו להגיש בקשת החזר מס על ריבית מפיקדון או מתכנית חיסכון ע"י מילוי טופס 135 במס הכנסה. על מנת להגיש את הבקשה עליכם לפנות לפקיד השומה הקרוב לביתכם, או למלא את הטופס באתר רשות המיסים.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה:

לשיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn