הר הביטוח

מהו הר הביטוח?

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי תחת משרד האוצר ששם מאוכסנים כל המבוטחים בישראל. כל עולם הביטוח בישראל נחשב לתחום אפור עד לפני מספר שנים לא מעט פעמים היועצים או משווקי הביטוחים היו מגיעים אלינו ומספרים לנו שיש לנו כפל ביטוחי והאם זה נכון או לא נכון – לא היינו יודעים. האם אנו יודעים כמה כסף אנו מוצאים מדי חודש? אולי יש חברות שנותנות את אתה חבילה במחיר נמוך יותר? היום ע״י האתר הר הביטוח ניתן לקבל את כל המידע הרלוונטי. 

הר הביטוח

מהו שירות הר הביטוח?

שירות הר הביטוח הוא שירות שמשרד האוצר יצר כדי להנגיש לכל האזרחים את עולם הביטוח – מה יש להם, מה יכול להיות שיש להם פעמיים וכמה הם משלמים. בנוסף אחת המטרות העיקריות של שירות הר הביטוח הוא השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות.

ניתן לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח וכל לקוח יכול לדעת כמה הוא משלם וכמה זה ביחס לאחרים וכך רמת התחרות בין חברות הביטוח השונות וכך השוק נפתח לתחרות. שהלקוח מעוניין לעשות השוואת מחירים נפתח מחשבון ידידותי וקל ומזינים שם את הפרטים וכך ניתן להשוות מחירי ביטוח בצורה קלה ונוחה. 

בנוסף להשוואת מחירים ניתן להשוות מדד שירותיות בין חברות הביטוח הרבות. הציון שם משוכלל בין מגוון פרמטרים כמו – מהירות הטיפול בתביעה, זמני המתנה בשירות הטלפוני, שיעורי תשלומי התביעות ועוד.. 

אומנם יש את הר הביטוח אבל אי אפשר להחליף סוכן באתר הזה. ולכן חשוב שתמיד יהיה לכם סוכן עם רשיון אלמנטרי ופנסיוני שיעבוד עבורכם ולא עבור העמלה שהוא מקבל. 

הר הביטוח

למה הקימו את הר הביטוח? 

לפני שהקימו את הר הביטוח היה בלאגן גדול בכל עולם הביטוחים לאנשים רבים היו ביטוחים כפולים ואפילו יותר.. הר הביטוח עשה סדר בעיניים ומראה לנו על פי הת״ז שלנו מה הביטוחים שיש לנו וכמה משלמים עליהם. הקמת הר הביטוח גרמה קודם כל לשקיפות מירבית עבור הלקוח והוא יכול לדעת האם נעשה נכון וטוב מה שהציעו לו. לחלופין יכול לבטל או לשנות את הביטוח. בנוסף לכל הנאמר אנשים רבים היו מבטחים את הדירה בכמה מקומות וכך ביטוחי בריאות ולא זכרו איפה ולא יכול לתבוע כי לא זכרו איפה עשו ביטוח וכל יכלו לאבד המון כספים. שחברות הביטוח יודעות שהלקוח בודק אותם ומשווה מחירים בהר הביטוח הם חייבים כדי להיות אטרקטיבי להציע מחירים טובים ולא להעלות מחירים. 

מה ניתן להפיק מאתר הר הביטוח?

ניתן לקבל מהר הביטוח אינפורמציה רלוונטית עבור הביטוחים הקיימים לנו כיום. הביטוחים הנכללים בהר הביטוח הם: ביטוח עסק, ביטוח רכב, ביטוח דירה, אובדן כושר עבודה, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי וביטוח חיים. ליד כל ביטוח יופיע שם הפוליסה ומספרה ותורף הפוליסה. המידע מאוד ברור ונוח וניתן גם להוריד אותו לקובץ אקסל. במידה ומדובר על קרובי משפחה שנפטרו היורשים החוקיים יוכלו לקבל את המידע המלא כדי שיוכלו לבטל את הביטוחים הלא רלוונטים או לתבוע את הביטוח הרלוונטי.