החזר מס

מאות אלפי אנשים מקבלים בכל שנה החזרי מס בסכומים של אלפי שקלים ישירות לחשבון הבנק! האם ייתכן שגם לכם מגיע? מיד נספר לכם הכל בנוגע לזכאות, התנאים, האפשרויות וגם דרכי הגשת הבקשה:

הידעתם?

מס הכנסה חייב לכם כסף לא, זו
אינה טעות. למעשה, רוב הציבור משלם מעבר למה שהוא אמור לשלם על הנייר וזאת בעקבות מכלול רחב של זכויות, שמקנות הטבות והקלות במס שאליהן לא תמיד קיימת מודעות. אלא שכשבודקים אותן בדיעבד, מגלים שקיימים הרבה מצבים מזכים שהיו אמורים להביא לתשלום מופחת והדבר ממגוון עצום של סיבות לא נעשה. במקרה כזה, חשוב לבקש החזרי מס, המהווים את כל הכספים העודפים ששילמתם למס הכנסה מבלי שהייתם אמורים.

איך זה שמגיע לי החזר כספי?

מס הכנסה מחשב את סכום המס לתשלום עבור כל אזרח בתחילת השנה. הוא מסתכל על השנה שחלפה (מינואר ועד דצמבר) ועל היקף ההכנסה שהיה בה ומסיק שהיקף זה יהיה דומה גם בשנה
החדשה (מינואר ועד דצמבר הבאים). כעת, הוא יקבע את תשלום המס על פי מדרגת המס שבה נמצאת ההכנסה השנתית שלכם ויביא בחשבון את כל הקלות המס שכבר ידועות לו.

שכירים משלמים את כל חבות המס השנתית לאורך חודשי השנה וניתן לראות את התשלום שנגבה מהם בתלוש השכר. עצמאיים משלמים במועדים ספציפיים שנקבעו להם ובסכומים על בסיס מקדמות המשולמות למס הכנסה לאורך השנה.

וכעת ברור הרבה יותר מדוע אתם זכאים לקבלת החזרי המס, שנובעים מכל תרחיש שקרה לאורך השנה ושלא הספיק להתעדכן ברשות המיסים: החלפת עבודה, לידת ילדים, מחלה קשה
שהתגלתה, תאונת עבודה, גירושין, שירות צבאי, מעבר דירה, סיום תואר ועוד שלל מצבים – כל אחד מהם מזכה בהטבות מס שאינן מנוצלות בזמן אמת!

עובדה בשטח: יש אזרחים שחוששים לבדוק החזרים במס

מס הכנסה ערוך למתן החזרי מס בכל פנייה שנבדקה ואושרה, אך לא עושה זאת באופן אוטומטי, מה שמצריך מהאזרחים לפנות מיוזמתם וחלקם נרתעים מכך. מדוע? יש מי שחוששים "לעורר מתים" במס הכנסה, כך שאם יבדקו את תשלומי המס שלהם, יתגלה שהם בעצם לא זכאים להחזר אלא בכלל חייבים כספים למס הכנסה.

חשוב לנו להבהיר שזהו מצב יחסית נדיר אך אפשרי והוא מתרחש כאשר פועלים לבד מול מס הכנסה. ניתן להתגבר על כך באמצעות פנייה לחברה מקצועית להחזרי מס, שתבצע תחילה בדיקת זכאות מקדימה שאיננה "מעוררת" את מס הכנסה או גורמת לפקידי המס לבדוק אתכם. הבדיקה תחשוף במדויק האם אתם זכאים להחזר ועל כמה הסכום עומד וכך תוכלו לבצע הגשת בקשה להחזרי מס באופן בטוח לחלוטין.

החזרי מס עומדים על 8,000 ₪ בממוצע!

מאות אלפי אזרחים מגלים על זכאותם להחזר כספי של אלפי שקלים בחזרה, העומד על פי הערכות מס הכנסה בממוצע של 8,000 שקלים לכל בקשת החזר. הסכום המוגדל כולל בתוכו זכות
נוספת – במסגרתה כל פונה רשאי לבדוק את כל סכומי המס ששילם משש השנים האחרונות ולקבל מהן את כל הכספים ששולמו כעודף! וכך לדוגמה, מי שיגיש בקשת החזרי מס רטרואקטיביים בשנת 2022 – יקבל את כל הכספים העודפים ששילם משנת 2016 ואילך.

בנוסף, כל הסכומים המזכים מוחזרים לציבור בתוספת ריבית והצמדה של 4%, כך שכספכם לא חוזר שקל לשקל, אלא עם בונוס קטן ושווה.

איך מקבלים החזרי מס?

תהליך בקשת ההחזר דורש התעסקות בירוקרטית קטנה, ממנה תוכלו להיפטר בקלות על ידי העברת הטיפול לחברת החזרים מקצועית המיועדת בדיוק לכך. ראשית, עליכם למלא בדיוק ובפירוט את טופס מס הכנסה מספר 135 שעניינו בקשה להחזר מס. שימו לב שמכאן והלאה, כל טעות בפרטי הבקשה עשויה לגרום לדחייתה ולכן יש לפעול בדיוק רב ובכובד ראש בעת הכנתה.

בתוך הבקשה עליכם לסמן את כל המצבים המזכים שבגינם דרוש לכם החזר. שימו לב: אם אתם מעוניינים בהחזרי מס מכל 6 השנים האחרונות – עליכם למלא שש פעמים את טופס 135, כך שכל טופס ייצג את אחת משנות המס שבגינן אתם מבקשים החזר.

בנוסף, יש לצרף לבקשה טפסים חשובים: טופס 106 מכל עבודה ממנה קיבלתם שכר לאורך שנת המס או אישור רו"ח לעצמאיים, טפסים ואישורים המוכיחים את הנתון המזכה בהחזר (מיד
נרחיב לגבי תנאים מזכים לדוגמה) וכן אישור ניהול חשבון או שיק מבוטל לאימות פרטי החשבון שאליו ייכנסו כספי ההחזר.

את הבקשה ניתן להגיש לפקידי השומה בסניף מגוריכם או דרך אתר רשות המיסים. בקשות החזרי מס מטופלות בדרך כלל תוך 4 חודשים, אך כדאי לדעת שרשות המיסים מחויבת לטפל בבקשות בתוך שנה וזאת על פי חוק, כך שהטיפול עשוי להתארך מאוד.

אז ממה אתם צפויים לקבל החזר מס?

אם אתם:

 • פוטרתם בשנה החולפת, הפכתם מובטלים או יצאתם לחל"ת
 • יצאתם לחופשת לידה
 • שילמתם על רווחים מהשקעות בבורסה
 • לא ערכתם תיאום מס
 • הפקדתם כספים לחיסכון פנסיוני ולביטוח חיים
 • משכתם כסף מקופת גמל לא פעילה או מחיסכון/ פיקדון
 • שירתם במילואים או סיימתם שירות סדיר/ שירות לאומי
 • סיימתם תואר או לימודי תעודה
  נישאתם, התגרשתם
 • נולדו לכם ילדים
 • אתם משלמים דמי מזונות
 • חולים במחלה כרונית ממושכת וקשה
 • בעלי נכות
 • עברתם דירה ליישוב מזכה
 • עליתם ארצה ועוד

 

אתם זכאים להחזר כספי משמעותי של אלפי ואף עשרות אלפי שקלים! צרו קשר עם המומחים להחזרי המס ונדאג שתקבלו בחזרה עד השקל האחרון.